66 milionów na rozwój OZE dla Dolnego Śląska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ruszył nabór wniosków do konkursu w ramach działania 5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego. Dolnośląskie firmy mogą ubiegać się o 66,6 mln zł na inwestycje w odnawialne źródła energii. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Konkurs jest skierowany do przedsiębiorstw energetycznych, z przeznaczeniem na budowę lub modernizacji jednostek wytwarzania energii ze OZE. Wspierane będą tylko projekty działające w oparciu o energię wodną (w tym geotermalną) oraz biomasę (w tym biogazu rolniczego i wysypiskowego) .

Wytwarzana energia musi być sprzedawana, nie może być wykorzystywana wyłącznie na własny użytek przedsiębiorstwa. Dofinansowanie  może dotyczyć tylko inwestycji, która jeszcze się nie rozpoczęła. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zwrot kosztów związanych z zakupem grunt, nieruchomości, robót budowlanych, maszyn, urządzeń, instalacji, analiz i badań. Dofinansowanie wynosi do 60 proc i jest  uzależnione  od wielkości przedsiębiorstwa.

 

Zainteresowani konkursem przedsiębiorcy muszą wypełnić wniosek o dofinansowanie inwestycji w specjalnie do tego celu przygotowanym programie ? Generator Wniosków (dostępny na stronie internetowej: www.dip.dolnyslask.pl). Tak przygotowany wniosek należy zarejestrować za pomocą internetowego rejestratora wniosku 30 czerwca 2011 r. w godz. 8.00 ? 15.00.

 

 

 

 

 

Marcin Głuchowski

eBiomasa.pl jest portalem branżowym poświęconym pozyskiwaniu energii z biomasy. Na stronie prezentowane są aktualności, wydarzenia, firmy i produkty powiązane z sektorem energii odnawialnej.

Strona: ebiomasa.pl

Skomentuj

Copyright © eBiomasa.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ