AES
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: podłoże pieczarkowe, kompost pieczarkowy, nawóz pieczarkowy

podłoże pieczarkowe, kompost pieczarkowy, nawóz pieczarkowy 3 lata 2 miesiąc temu #795

• Confpack
  • Confpack Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: 0
Witam

Czy ktoś zetknął się z tematem produkcji pelletu lub brykietu z podłoża po pieczarkach?
Wilgotność takiego podłoża wysuszonego wynosi ok 15-20%
Dla uzyskania dobrej kaloryczności trzeba by chyba mieszać takie podłoże ze słomą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: podłoże pieczarkowe, kompost pieczarkowy, nawóz pieczarkowy 3 lata 2 miesiąc temu #800

• Maciej44
  • Maciej44 Avatar
  • Fresh Boarder
  • Oklaski: -1
"wysuszonego" haha a jak wysuszyć tanio 75% wilgotnosci?, a 20% popiół... to nawóz a nie biomasa

Odp: podłoże pieczarkowe, kompost pieczarkowy, nawóz pieczarkowy 3 lata 2 miesiąc temu #801

• Confpack
  • Confpack Avatar
  • Fresh Boarder
wysuszyć można w okresie letnim na słońcu układając pryzmy 30-40cm, przetestowałem takie rozwiązanie dla ilości 100ton

Odp: podłoże pieczarkowe, kompost pieczarkowy, nawóz pieczarkowy 3 lata 1 miesiąc temu #825

• misio331
  • misio331 Avatar
  • Fresh Boarder
no dobra -jest suche ale czy frakcje bedą mocne po speletowaniu?

Odp: CIDCaOpbhLRkMm 2 lata 11 miesiąc temu #889

• misio331
  • misio331 Avatar
  • Fresh Boarder
Piszę tylko po polsku..Dlaczego mnie to interesuje?mam dojście do znacznych ilości końskich odchodów-suchutkie po konikach i sam myślę czy dało by się to jakoś zagospodarować?tylko jak?

Odp: podłoże pieczarkowe, kompost pieczarkowy, nawóz pieczarko 2 lata 4 miesiąc temu #1237

• Zofia
  • Zofia Avatar
Z suchych odpadów/placków/ krowich na pewno można w połączeniu z innymi /słoma,trociny/ robić materiał opałowy czy z końskich?- to można samemu sprawdzić . Proszę ułożyć niewielki stosik/suche/ na kawałkach papieru/ewentualnie słomy/ , polać np. denaturatem i zapalić.Jeżeli wszystko wypali się do końca to spokojnie można używać.Jest jeszcze jedna uwaga w nowej generacji pieców są dmuchawy co znacznie poprawia efekt spalania. Zatem gdyby ułożony stosik w czasie próby przygasał można podmuchać np: zwykłą suszarką do włosów .
Ostatnio zmieniany: 2 lata 4 miesiąc temu przez Marcin Głuchowski.

Odp: podłoże pieczarkowe, kompost pieczarkowy, nawóz pieczarkowy 2 lata 1 miesiąc temu #1337

• remixoil
  • remixoil Avatar
  • Fresh Boarder
Witam
temat który poruszacie jest bardzo modny obecnie bo praktycznie wszystko zaczynając od łajna końskiego a kończąc na osadach z oczyszczalni ścieków można zbrykietować i mamy paliwo prawie za darmo.Idąc tym tropem moja firma produkuje obecnie całe linie produkcyjne do przerobu np.pomiotu kurzego,podłoża pieczarek,wywaru gorzelnianego,melasy,moszczu owocowo-warzywnego,itp.Wilgotność początkowa do 80% a my uzyskujemy po przerobieniu wilgotność w granicach 15% i przy takiej wilgotności możemy już robić brykiet lub pellet.Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem takiej linii produkcyjnej to proszę o Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Załączniki:
Czas generowania strony: 0.184 s.
External links are provided for reference purposes. The World News II is not responsible for the content of external Internet sites.
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ